poniedziałek, 25 marca 2019

BANER JAKUCJA 980X200

Archiwum wypraw

Posterunek wojskowy Marcin TomaszewskiMarcin Tomaszewski i Marek Raganowicz dziś dotarli do bazy pod Great Trango Tower. Po drodze tańczyli z żołnierzami.

Więcej…

Ellen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, na torze kajakowymEllen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, wpadła do wody na torze kajakowym.

Więcej…

Marcin Tomaszewski Marek Raganowicz Polar Sun Spire sUPERBALANCEDziś Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz wyruszają do Pakistanu. Chcą wytyczyć nową drogę na Great Trango Tower.

Więcej…

wieloryby rafał chmielewskiSfilmowałem płetwala błękitnego, nagrywam odgłosy delfinów – informuje kajakarz Rafał Chmielewski.

Więcej…

stawianie-kajaka-szkolenieTomasz Jakubiec opowiada o sprzęcie niezbędnym do spłynięcia Kanionu Kolorado oraz film ze szkolenia w ratownictwie.

Więcej…

wieloryb rafał chmielewskiRafał Chmielewski od sześciu dni płynie kajakiem wzdłuż południowego wybrzeża Nowej Funlandii. Wczoraj mieliśmy z nim kontakt.

Więcej…

Rafał ChmielewskiRafał Chmielewski prawdopodobnie już wiosłuje. Zgodnie z planem kilka godzin temu powinien wystartować na swoją kajakową eskapadę.

Więcej…

great trango towerZa miesiąc do Pakistanu wyrusza 3-osobowa wyprawa. Cel: nowa droga na Great Trango Tower. Trzon ekipy stanowią Polacy.

Więcej…

szkolenia kanion kolorado 2013Ekipa kajakarzy wybierająca się do Kanionu Kolorado od kilku miesięcy intensywnie się szkoli. I to nie w kajakarstwie.

Więcej…

rafal chmielewskiSamotna wyprawa kajakowa po oceanie? Zobacz, co jest do tego potrzebne zdaniem Rafała Chmielewskiego.

Więcej…

kajakarstwo bystrzeWyprawa do Kanionu Kolorado liczy 16 członków - ludzi z ogromnym doświadczeniem w kajakarstwie górskim.

Więcej…

rafał chmielewski kajakarstwoRafał Chmielewski zamierza przepłynąć kajakiem 800 kilometrów po oceanie wzdłuż południowego wybrzeża Nowej Funlandii.

Więcej…

kanion kolorado bystrzeW sierpniu do USA wyrusza wyprawa, by spłynąć Kanionem Kolorado. To prawdopodobnie pierwszy taki spływ Polaków.

Więcej…

Norbert Pokorski Greenland Experience 2013– Obiecaj mi, że będziesz trzymał się śladów sań – powiedział Finn Hansen. Relacja Norberta Pokorskiego z wyprawy na Grenlandię.

Więcej…

inuici polowanie na foki norbert pokorskiFilm Norberta Pokorskiego z wyprawy na Grenlandię. Unikatowe zdjęcia myśliwych, którzy korzystają z technik sprzed tysięcy lat.

Więcej…

wuprawa po lódWyprawa po lód nieoczekiwanie zakończyła się w Tromso. Uczestnicy zapowiadają powrót na szlak w przyszłym roku.

Więcej…

wyprawa po lódTrzech Polaków wyrusza na wschodni Spitsbergen. Przez dwa tygodnie chcą przemierzyć na nartach blisko 250 kilometrów.

Więcej…

Inuici SiorapalukNorbert Pokorski wrócił w ubiegłą środę z wyprawy do północno-zachodniej Grenlandii. Opowiada o odchodzącym świecie.

Więcej…

w siorapaluk 2011 Norbert PokorskiNorbert Pokorski wczoraj dotarł do Qaanaaq po prawie dwutygodniowym pobycie u Inuitów w Siorapaluk. Już planuje powrót latem.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe