poniedziałek, 28 września 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: richard parks

richard parksGeoff Wilson ukończył trawers Antarktydy. Richard Parks idąc na Biegun Południowy „wykręcił” drugi czas w historii.

Więcej…

Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere  Do Bieguna Południowego w tym sezonie zmierza prawdziwy tłum polarników. Próbują dojśc do celu z trzech kierunków.

Więcej…

liautaud antarktydaBrytyjczycy chcą sięgnąć po rekordy. Każdy na własną rękę – kto najszybszy, kto najmłodszy na biegunie.

Więcej…

richard parksRichard Parks został podjęty z lądolodu antarktycznego po niespełna 40 dniach marszu. Niecałe 220 kilometrów od bieguna.

Więcej…

aaron lindsauAmerykanin Aaron Lindsau dotarł do Bieguna Południowego. Ustanowił swoisty rekord długości marszu – 80 dni.

Więcej…

arna vilborg biegun południowyArna Vilborg dotarła samotnie do Bieguna Południowego. Jako pierwsza Islandka w historii. W 60 dni przeszła 1200 kilometrów. Więcej…

biegun południowyCzwórka polarników w drodze do bieguna. Ogromne zastrugi, halucynacje, odmrożenia i coraz bliżej celu.

Więcej…

polarnicy w drodze na biegunCzworo polarników maszeruje w stronę bieguna. Wolno, szybko, mycie ciała herbatą i nieoczekiwane spotkanie.

Więcej…

wyprawy-na-biegun-poludniowyPiątka samotnych polarników chce w tym sezonie letnim dotrzeć do Bieguna Południowego. Troje z nich już wyruszyło.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe