niedziela, 25 października 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Jeszcze 8000 km

freya7d
Jeden z biwaków nad brzegiem oceanu (fot. www.freyahoffmeister.com)

 
Freya Hoffmeister, która od ponad dwóch lat samotnie opływa kajakiem morskim Amerykę Południową, 8 listopada dopłynęła do Georgetown w Gujanie.

O wyprawie niemieckiej kajakarki czytaj w artykule: 3 x 8000 km kajakiem.


16 sierpnia Niemka rozpoczęła trzeci etap swojej przygody - od granicy kolumbijsko-wenezuelskiej. Od tej daty,w 84 dni, pokonała 2461 kilometrów. W sumie podczas trwania całego projektu opłynięcia Ameryki Południowej, kajakarka przepłynęła już 17 781 kilometrów.

W pierwszym etapie projektu Freya Hoffmeister wystartowała 30 sierpnia 2011 roku z Buenos Aires. Przepłynęła wokół Przylądka Horn i dotarła do chilijskiego Valparaiso (2 maja 2012 roku). Następnie po krótkiej przerwie na wizytę w ojczyźnie wróciła do Ameryki i zrobiła odcinek z Chile przez Kanał Panamski do granicy kolumbijsko-wenezuelskiej (3 maja 2013 roku), a po kolejnej przerwie dopłynęła do Gujany.

Początkowo projekt zakładał 3 etapy wyprawy (odcinek z Valparaiso w Chile do Georgetown w Gujanie chciała przepłynąć za jednym razem) jednak w międzyczasie plan uległ modyfikacji. Wyprawa została rozłożona na 4 części.

Teraz Freya Hoffmeister znów zrobiła przerwę i wróciła na kilka tygodni do Niemiec. Wróci ponownie na wodę 10 stycznia. Zostanie jej do pokonania ostatni etap, z Georgetown (Gujana) do Buenos Aires (Argentyna). Na ostatnim etapie musi pokonać około 8000 kilometrów. Jeśli jej się uda, a wszystko wskazuje, że tak, domknie kajakową pętlę wokół kontynentu.


Przeczytaj wywiad z kajakarką: Jestem nieustraszona.
Przeczytaj wszystkie artykuły o Frei Hoffmeister: Kajakiem wokół Ameryki Południowej.

 

autor: Jakub Czajkowski

 

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe