wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wyprawy polarne

przyczepy w morzu MLAERosyjska wyprawa samochodowa przez Biegun Północny do Kanady minęła 84 równoleżnik. W ostatnich dniach dobre tempo.

Więcej…

vanmijenm fiord svalbardNorwegowie wyruszyli na wyprawę przez Spitsbergen. Już drugiego dnia mieli bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym.

Więcej…

Krzysztof Dowgiałło, Jan Faściszewski, Krzysztof PaulTrzech Polaków wyruszyło we wtorek do północnej Rosji. Chcą przejść blisko 300 kilometrów po zamarzniętym morzu.

Więcej…

bajkał zimąPara Irlandczyków jest za połową wędrówki przez zamarznięty Bajkał. Już szykują się na wyprawę na Islandię.

Więcej…

depozyt the lodcest journeyBrytyjska wyprawa, dokonująca trawersu Antarktydy podczas nocy polarnej, złożyła depozyt i wraca na wybrzeże.

Więcej…

bajkał zimąPara Irlandczyków przemierza zamarznięty Bajkał z południa na północ. Jest Polak, który taki wyczyn ma już na koncie.

Więcej…

karawana caterpilarów ranulph fiennesWyprawa sir Ranulpha Fiennesa posuwa się w kierunku Bieguna Południowego. Na razie tylko, by złożyć depozyt.

Więcej…

bajkał zimąClare O’ Leary i Mike O’ Shea skończyli pierwszy etap podróży - przeszli z południa na północ przez zamarznięty Bajkał.

Więcej…

start trawers antarkrydy nocąBrytyjczycy w południe rozpoczynają trawers Antarktydy w noc polarną. Pięciu śmiałków na najzimniejszym kontynencie.

Więcej…

MLAE 14 marcaOtwarta woda nie hamuje wyprawy samochodowej po Morzu Arktycznym. Jednak by jechać, Rosjanie muszą walczyć.

Więcej…

hardangerviddaTrzech Polaków kończy zimowe przejście największego płaskowyżu Europy. Hardanger to poligon dla wypraw polarnych.

Więcej…

autem na biegun północny 2009Rosjanie próbują dokonać pierwszego w historii samochodowego trawersu Antarktyki – z Rosji do Kanady przez Biegun Północny.

Więcej…

wazari team antarktydaTrzech Polaków zamierza przetrawersować Antarktydę. Na nartach, bez wsparcia z zewnątrz. Przeczytaj wywiad.

Więcej…

start the coldest journeyBrytyjczycy juz prawie tydzień jadą na południe. Na razie - znaną trasą, którą pokonali już dwa razy. Pogoda sprzyja.

Więcej…

spitsbergenBrytyjczyk, który zamierzał samotnie przejść z Longyearbyen na północ Svalbardu i z powrotem – zrezygnował z wyprawy.

Więcej…

spitsbergen marzec 2009Dwie wyprawy ruszają na Spitsbergen. To Polacy dokonali pierwszego trawersu i najdłuższego trawersu wyspy.

Więcej…

samochodami przez biegun północnySamochdowa wyprawa z Rosji do Kanady przez Biegun Północny wystartowała. Pierwsza awaria i niesprzyjająca pogoda.

Więcej…

caterrpilars antarcticSir Ranulph Fiennes odmroził palce u lewej ręki. Wycofuje się z wyprawy. Trawers Antarktydy będzie kontynuowany.

Więcej…

coldest journeySześciu śmiałków, którzy zamierzają jako pierwsi przetrawersować Antarktydę podczas nocy, zostało samych na lądolodzie.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe