piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Archiwum wypraw

Polska wyprawa kanion kolorado 2013Jestem innym człowiekiem, niż przed wyjazdem – relacja Krzysztofa Jurka ze spływu Polaków Kanionem Kolorado.

Więcej…

kolmKilkunastoosobowej ekipie polskich kajakarzy udało się przepłynąć samodzielnie Kanion Kolorado. Są cali i zdrowi. Wracają do kraju.

Więcej…

Wstępny szkic drogiBusido to nowa droga na Great Trango Tower w Pakistanie, którą właśnie wytyczyli Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz.

Więcej…

Headwall zrobionyMarcin Tomaszewski i Marek Raganowicz przeszli headwall na Great Trango Tower. Jutro atakują szczyt.

Więcej…

great trango yeti reganMarcin Tomaszewski i Marek Raganowicz wczoraj założyli 3 biwak. Przed nimi największe trudności drogi.

Więcej…

polska wyprawa na kanion koloradoDziś Polscy kajakarze rozpoczynają spływ Kanionem Kolorado. Przez kolejne 18 dni będą zmagać się z wodnym żywiołem.

Więcej…

Stanowisko Great Trangio TowerMarcin "Yeti" Tomaszewski oraz Marek "Regan" Raganowicz już wspinają się nową drogą na Great Trango Tower w Karakorum.

Więcej…

kolorado startDziś wyrusza wyprawa do Kanionu Kolorado. To pierwszy polski samodzielny spływ tą rzeką. Polacy znikną na 18 dni.

Więcej…

funlandia kajakiem rafał chmielewskiRafał Chmielewski dopłynął do celu wyprawy – miejscowości Argentia na Nowej Funlandii. W 27 dni pokonał 800 kilometrów.

Więcej…

Posterunek wojskowy Marcin TomaszewskiMarcin Tomaszewski i Marek Raganowicz dziś dotarli do bazy pod Great Trango Tower. Po drodze tańczyli z żołnierzami.

Więcej…

Ellen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, na torze kajakowymEllen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, wpadła do wody na torze kajakowym.

Więcej…

Marcin Tomaszewski Marek Raganowicz Polar Sun Spire sUPERBALANCEDziś Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz wyruszają do Pakistanu. Chcą wytyczyć nową drogę na Great Trango Tower.

Więcej…

wieloryby rafał chmielewskiSfilmowałem płetwala błękitnego, nagrywam odgłosy delfinów – informuje kajakarz Rafał Chmielewski.

Więcej…

stawianie-kajaka-szkolenieTomasz Jakubiec opowiada o sprzęcie niezbędnym do spłynięcia Kanionu Kolorado oraz film ze szkolenia w ratownictwie.

Więcej…

wieloryb rafał chmielewskiRafał Chmielewski od sześciu dni płynie kajakiem wzdłuż południowego wybrzeża Nowej Funlandii. Wczoraj mieliśmy z nim kontakt.

Więcej…

Rafał ChmielewskiRafał Chmielewski prawdopodobnie już wiosłuje. Zgodnie z planem kilka godzin temu powinien wystartować na swoją kajakową eskapadę.

Więcej…

great trango towerZa miesiąc do Pakistanu wyrusza 3-osobowa wyprawa. Cel: nowa droga na Great Trango Tower. Trzon ekipy stanowią Polacy.

Więcej…

szkolenia kanion kolorado 2013Ekipa kajakarzy wybierająca się do Kanionu Kolorado od kilku miesięcy intensywnie się szkoli. I to nie w kajakarstwie.

Więcej…

rafal chmielewskiSamotna wyprawa kajakowa po oceanie? Zobacz, co jest do tego potrzebne zdaniem Rafała Chmielewskiego.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe