piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Historia

malgorzata-watrobaMałgorzata Wątroba, od lat mieszkająca w Australii, jest jedyną Polką, która dwukrtonie stanęła na wierzchołku Everestu.

Więcej…

Dingdy Polar Expedition Aleksander HanuszPrawie 600 mil wzdłuż norweskiego wybrzeża na niewielkich otwartopokładowych jachcikach. Relacja pióra Aleksandra Hanusza. 

Więcej…

Przemysław WitasikSiłą własnych mięśni przez tysiące kilometrów. Kajakami, pontonami i w canoe. Historia polskich spływów potężnymi syberyjskimi rzekami.

Więcej…

Zimny trawers hardangerviddaTrzech Polaków w marcu tego roku przeszło z północy na południe norweski płaskowyż Hardangervidda. Przeczytaj relację.

Więcej…

Hardangervidda Jakub KarpTo mimo wszystko jest przyjemne. Coorwod, May, London. Zew przygody. Chłopackie marzenia. Jakub Karp o Hardangervidda.

Więcej…

wanda rutkiewiczPolki były już na szczytach wszystkich ośmiotysięczników. Przeczytaj historię polskiego himalaizmu kobiecego.

Więcej…

rowerami przez bajkałW marcu 2013 roku dwóch Polaków przejechało rowerami niemal 1000 kilometrów po zamarzniętym Bajkale. Przeczytaj relację.

Więcej…

Marek Żebrowski norweski biegun zimna300 kilometrów na nartach po rubieżach północnej Norwegii. 35 stropni mrozu, renifery i Saamowie. Relacja Marka Żebrowskiego.

Więcej…

yari maciej tarasinRelacja Macieja Tarasina z dramatycznie zakończonej wyprawy raftingowej na rzekę Yari w Kolumbii w 2011 roku.

Więcej…

śladami shackeltonaTo byli faceci z żelaza w drewnianej łódce. Mam nadzieję, że doświadczyliśmy choć trochę tego, co oni - powtórzenie wyczynu sprzed lat.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe