piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Inne

walking 10 mLevison Wood zmienił plan wyprawy. Ominął rozlewiska Nilu - Sudd. Teraz z nowym przewodnikiem i osłami przemierza pustynię.

Więcej…

walking 9 mBrytyjczyk Levison Wood dotarł do kolejnego kraju na swojej trasie wzdłuż Nilu. Przed nim ogromne rozlewiska i bagna.

Więcej…

iditarod mDallas Seavey ustanowił drugi rekord w wyścigu psich zaprzęgów Iditarod. Jest najmłodszym i najszybszym zwycięzcą.

Więcej…

mgły forum extremumW piątek rozpoczynają się Kolosy 2013. Można spotkać uczestników wypraw pod naszym patronatem i tych, o których pisaliśmy.

Więcej…

yukon 2 m31. wyścig psich zaprzęgów na 1000 mil, legendarny Yukon Quest, wygrał po raz drugi z rzędu  Amerykanin Allen Moore

Więcej…

walking 5 mPo 45 dniach od startu wyprawy wzdłuż Nilu, Levison Wood przekroczył równik. Za nim już około 1000 kilometrów maraszu.

Więcej…

extremum-rafal-chmielewskiRafał Chmielewski, Tomasz Jakubiec oraz Norbert Pokorski opowiedzą w Warszawie o ekspedycjach, które odbyli w tym roku.

Więcej…

finnmark sigrid m

Tysiąckilometrową trasę najtrudniejszego wyścigu psich zaprzęgów w Europie jako pierwsza pokonała Sigrid Ekran.

Więcej…

wazari team z nagrodą zawadySukces wypraw pod patronatem Forum Extremum. M.in. nagroda im. A. Zawady pomoże przetrawersować Antarktydę.

Więcej…

iditarod m

W 42. edycji wyścigu psich zaprzęgów Iditarod wystartowało 69 maszerów. Trasa przecina Alaskę z południa na północ.

Więcej…

walking 6 mLevison Wood po kilkudniowej przerwie w Kampali ruszył dalej. Do przejścia ma jeszcze 5000 kilometrów.

Więcej…

walking 4 mLevison Wood wkracza do Ugandy - trzeciego kraju na trasie pieszego przejścia wzdłuż Nilu od źródeł od ujścia.

Więcej…

walking 2 mLevison Wood ma za sobą pierwszy tydzień wędrówki wzdłuż najdłuższej rzeki Afryki. Zaczął do źródła Nyabarongo.

Więcej…

walking 8 m

Dziennikarz idący z Levisonem Woodem zmarł podczas wędrówki przez busz. Brytyjczyk już ponad 90 dni w drodze.

Więcej…

finnmark mNa północy Norwegii zaczyna się słynny wyścig psich zaprzęgów. W dystansie na 500 kilometrów startuje Polak.

Więcej…

walking 7 m

Levison Wood zbliża się do Jeziora Alberta. Wkrótce opuści obszar Wielkich Jezior Afrykańskich. Maszeruje blisko 80 dni.

Więcej…

yukon 1 mJutro startuje najcięższy wyścig psich zaprzęgów na świecie - legendarny Yukon Quest. 1000 mil po arktycznych pustkowiach.

Więcej…

walking 3 mLevison Wood od dwóch tygodni przemierza Rwandę. Ulewne deszcze nie spowalniają wyprawy, choć marszu nie ułatwiają.

Więcej…

funlandia rafał chmielewskiRówno rok temu na Forum Extremum ukazał się pierwszy artykuł. Co zrobiliśmy w ciągu 12 miesięcy? Chwalimy się!

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe