piątek, 28 lutego 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: antarktyda

trening z latawcami wazari teamWazami Team przed wyprawą na Antarktydę trenował w polskich górach – technikę jazdy na nartach z latawcami.

Więcej…

Geoff WilsonGeoff Wilson ciągnie parę ogromnych różowych piersi w stronę Bieguna Południowego. Faysal Hanneche podąża za nim.

Więcej…

liautaud antarktydaBrytyjczycy chcą sięgnąć po rekordy. Każdy na własną rękę – kto najszybszy, kto najmłodszy na biegunie.

Więcej…

Jose granadosDwóch śmiałków chce dojechać po raz pierwszy w historii rowerami do Bieguna Południowego. W tym samym czasie, ale oddzielnie.

Więcej…

śladami shackeltonaTo byli faceci z żelaza w drewnianej łódce. Mam nadzieję, że doświadczyliśmy choć trochę tego, co oni - powtórzenie wyczynu sprzed lat.

Więcej…

coldes journeyBrytyjska wyprawa, która zamierzała przetrawersować Antarktydę podczas nocy, wróciła na wybrzeże. Trzy miesiące stali w miejscu.

Więcej…

wazari team trawers grenlandii 2008Chcemy, żeby w historii naszego kraju zapisał się taki wyczyn - wywiad z Wazari Team.

Więcej…

niepowodzenie trawers antarktydy zimą Brytyjska wyprawa, która chciała przetrawersować Antarktydę zimą, przerwała pochód na południe. W miejscu spędzą pół roku.

Więcej…

zachód słońca antarktydaBrytyjska wyprawa, przemierzająca Antarktydę podczas nocy polarnej, niemal stoi w miejscu. Szczeliny skutecznie hamują.

Więcej…

the coldest journeyBrytyjczycy na Antarktydzie bardzo wolno przemieszczają się karawaną na południe. Trudny teren, kłopoty ze sprzętem.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe