wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Ostatni etap

freya2d
Freya Hoffmeister (fot. http://freyahoffmeister.com)

Freya Hoffmeister po blisko dwumiesięcznej przerwie ponownie wróciła do Ameryki Południowej. Po dwóch dniach w Georgetown w Gujanie, szybkich przygotowaniach i załatwieniu formalności wizowych, 10 stycznia wypłynęła kajakiem i już pierwszego dnia przepłynęła prawie 40 kilometrów. Przed nią ostatni etap samotnej podróży kajakiem morskim dookoła Ameryki Południowej, odcinek Georgetown – Buenos Aires.

O wyprawie niemieckiej kajakarki czytaj w artykule: 3 x 8000 km kajakiem.
Przeczytaj wywiad z Freją Hoffmeister: Jestem nieustraszona.
Czytaj o wyprawie: kajakiem wokół Ameryki Południowej.


W sumie, od 30 sierpnia 2011 roku, kiedy Hoffmeister zaczęła wyprawę (łącznie u wybrzeży Ameryki Południowej spędziła 560 dni), w ciągu 394 dni wiosłowania pokonała prawie 18 tysięcy kilometrów. Do celu zostało jej jeszcze około 8 tysięcy kilometrów - podróż wzdłuż wybrzeży Gujany, Surinamu, Gujany Francuskiej, Brazylii i Urugwaju.

Mapa przedstawiająca trasę kajakarki:


W ubiegłym roku Niemka zaplanowała, że ostatni etap Georgetown – Buenos Aires podzieli na dwie części. Będzie płynąć do maja, po czym zrobi przerwę i wróci znów na wodę w sierpniu. W tym roku, mniej więcej w grudniu, Freya Hoffmeister powinna zakończyć swój projekt, a tym samym stać się pierwszą osobą, która opłynęła kajakiem Amerykę Południową.

 

autor: Jakub Czajkowski

 

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe