niedziela, 24 lutego 2019

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: biegun południowy

Geoff WilsonGeoff Wilson ciągnie parę ogromnych różowych piersi w stronę Bieguna Południowego. Faysal Hanneche podąża za nim.

Więcej…

liautaud antarktydaBrytyjczycy chcą sięgnąć po rekordy. Każdy na własną rękę – kto najszybszy, kto najmłodszy na biegunie.

Więcej…

Jose granadosDwóch śmiałków chce dojechać po raz pierwszy w historii rowerami do Bieguna Południowego. W tym samym czasie, ale oddzielnie.

Więcej…

śladami shackeltonaTo byli faceci z żelaza w drewnianej łódce. Mam nadzieję, że doświadczyliśmy choć trochę tego, co oni - powtórzenie wyczynu sprzed lat.

Więcej…

coldes journeyBrytyjska wyprawa, która zamierzała przetrawersować Antarktydę podczas nocy, wróciła na wybrzeże. Trzy miesiące stali w miejscu.

Więcej…

Ben Saunders, Tarka L’HerpiniereDwóch Brytyjczyków chce przejść legendarną trasę Roberta F. Scotta na Antarktydzie. Od dwóch tygodni są w drodze.

Więcej…

niepowodzenie trawers antarktydy zimą Brytyjska wyprawa, która chciała przetrawersować Antarktydę zimą, przerwała pochód na południe. W miejscu spędzą pół roku.

Więcej…

zachód słońca antarktydaBrytyjska wyprawa, przemierzająca Antarktydę podczas nocy polarnej, niemal stoi w miejscu. Szczeliny skutecznie hamują.

Więcej…

the coldest journeyBrytyjczycy na Antarktydzie bardzo wolno przemieszczają się karawaną na południe. Trudny teren, kłopoty ze sprzętem.

Więcej…

the coldest yourneyWyprawa trawersująca Antarktydę zimą ma problemy techniczne i najwyraźniej zrezygnowała z pierwotnych założeń.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe