niedziela, 24 lutego 2019

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: biegun południowy

miraż the coldest journeyBrytyjska wyprawa zmierza w kierunku Bieguna Południowego. Ciężkie warunki co kilka dni zatrzymują polarników.

Więcej…

start the coldest journeyBrytyjczycy juz prawie tydzień jadą na południe. Na razie - znaną trasą, którą pokonali już dwa razy. Pogoda sprzyja.

Więcej…

start trawers antarkrydy nocąBrytyjczycy w południe rozpoczynają trawers Antarktydy w noc polarną. Pięciu śmiałków na najzimniejszym kontynencie.

Więcej…

depozyt the lodcest journeyBrytyjska wyprawa, dokonująca trawersu Antarktydy podczas nocy polarnej, złożyła depozyt i wraca na wybrzeże.

Więcej…

autem na biegun północny 2009Rosjanie próbują dokonać pierwszego w historii samochodowego trawersu Antarktyki – z Rosji do Kanady przez Biegun Północny.

Więcej…

aaron lindsauAmerykanin Aaron Lindsau dotarł do Bieguna Południowego. Ustanowił swoisty rekord długości marszu – 80 dni.

Więcej…

arna vilborg biegun południowyArna Vilborg dotarła samotnie do Bieguna Południowego. Jako pierwsza Islandka w historii. W 60 dni przeszła 1200 kilometrów. Więcej…

roland kruger na biegunie południowymRoland Kruger dotarł do Bieguna Południowego 12 stycznia, po 50 dniach marszu. Końcówka była naprawdę ciężka.

Więcej…

biegun południowyCzwórka polarników w drodze do bieguna. Ogromne zastrugi, halucynacje, odmrożenia i coraz bliżej celu.

Więcej…

polarnicy w drodze na biegunCzworo polarników maszeruje w stronę bieguna. Wolno, szybko, mycie ciała herbatą i nieoczekiwane spotkanie.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe