poniedziałek, 25 stycznia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Baranowska na szczyt

makalu


9 maja Kinga Baranowska i Rafał Fronia założyli obóz 3. na Makalu-La, na wysokości 7450 m n.p.m. Potem zeszli do bazy na odpoczynek. Wczoraj ruszyli na decydującą rozgrywkę z górą liczącą 8481 m n.p.m. Poniżej informacje od Kingi Baranowskiej.

Z wczoraj, 20 maja:

Dziś startujemy do góry, do Obozu II na 6600 m n.p.m., a potem coraz wyżej, już w stronę szczytu.

Trzymajcie kciuki za nas i za dobrą pogodę. Na 23 maja planujemy atak szczytowy. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zmianę ze względu na lepsze prognozy w tym dniu. Wczoraj byliśmy już sami w bazie, pozostałe osoby wyszły już w niedzielę bądź opuściły bazę.

Będziemy starali się Was na bieżąco informować z kolejnych etapów, pozdrowienia!


I wieczorem lokalnego czasu:

Dotarliśmy dziś do obozu II na 6650 m n.p.m.

Pogoda jest nienajlepsza - wiatr i śnieg, ale czujemy się dobrze. Jesteśmy już po kolacji i powoli szykujemy się do spania.


Z dzisiaj, 21 maja:

Jesteśmy cały czas w Obozie II na 6650 m n.p.m.

Zdecydowaliśmy się zaczekać jeden dzień tutaj ze względu na silny wiatr u góry. Cześć osób zdecydowała się atakować szczyt jutro, jednakże są to osoby idące z dodatkowym tlenem (na tlenie nie ma ryzyka odmrożeń).

Również grupa niemiecka, która miała robić zachodnie żebro, zrezygnowała ze swojego planu i przeniosła się na naszą drogę. Jutro mam nadzieję idziemy wyżej, na Makalu-La.Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe