czwartek, 29 października 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Konsul w wodzie

Ellen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, na torze kajakowym
Ellen Germain, konsul ambasady USA w Krakowie, w kajaku typu Palava (fot. Tomasz Jakubiec/Bystrze)


Ellen Germain, konsul generalny ambasady Stanów Zjednoczonych w Krakowie, gościła na górskim torze kajakowym - na zaproszenie uczestników wyprawy do Kanionu Kolorado, którzy już pod koniec przyszłego tygodnia wyruszają za ocean.

O wyprawie i przygotowaniach do niej pisaliśmy w artykułach:
Kolorado 2013.
Przygoda i fun.

Szkolenie intensywne.
System Bergera.


Ellen Germain wiele lat temu spłynęła Kanionem Kolorado. Wspominała, że to niesamowite przeżycie. Wyrażała zadowolenie, że polska grupa po 19 latach oczekiwania będzie mogła przeżyć wspaniałą przygodę na Kolorado.

– Elementem spotkania było również spłynięcie pani Konsul naszym torem – opowiada o wydarzeniu Tomasz Jakubiec z AKTK Bystrze.

Ellen Germain miała spłynąć w dmuchanym kajaku pontonowym typu Palava wraz ze sternikiem, jednym z „bystrzaków”, Łukaszem Pająkiem. Wcześniej jednak została poinstruowana, jak zachowywać się na kajaku i co zrobić, gdyby niefortunnie wypadła za burtę.

Krakowski tor kajakarstwa górskiego, liczący 320 metrów długości, niedoświadczonego amatora sportów wodnych może przerazić. Bystra woda opływa kolejne przeszkody i spada kaskadami z progów. Trudno wyobrazić sobie pływanie wpław w takim nurcie.

I właśnie tego musiała doświadczyć pani konsul. Podczas spływu na jednej z przeszkód zwyczajnie wypadła z kajaka.

– Dzięki wcześniejszemu instruktażowi pani konsul szybko wydostała się na brzeg – uspokaja Tomasz Jakubiec. Sprawna akcja, z użyciem specjalnej rzutki, sprawiła, że zdarzenie miało raczej charakter przygody niż niebezpiecznego wypadku.

Ellen Germain, po ochłonięciu na brzegu, postanowiła jeszcze raz spróbować spływu. Gdy ten odbył się już bez komplikacji, wsiadła do kajaka jeszcze po raz trzeci.

– Muszę przyznać, że wykazała się dużym hartem ducha – podkreśla Tomasz Jakubiec.

Obecność konsula Stanów Zjednoczonych przyciągnęła na tor wiele mediów o zasięgu krajowym – telewizję, prasę, radio. Dzięki mariażowi oficjalnej przedstawicielki ambasady z uczestnikami wyprawy o projekcie Kanion Kolorado 2013 ma szansę dowiedzieć się cała Polska.

autor: Jakub Karp

 

 

Patroni medialni wyprawy:

logo-kolosy[1]                LOGO Traveler_bordo              100_logo-traseo-pl-png

                  

100_logo-wioslo                 logoFE

 

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe