środa, 03 marca 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: romuald koperski

Romuald Koperski zamierza w czerwcu 2013 roku rozpocząć próbę samotnego przepłynięcia łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego. Start w miejscowości Choshi w Japoni. Koniec rejsu – u brzegów Ameryki Północnej. Ponad 10 000 kilometrów.
Dotychczas próbowało tej sztuki kilkunastu samotnych wioślarzy, ale dokonało jej zaledwie dwóch ludzi. W 1991 roku Francuz Gerard d’Aboville wiosłował przez 134 dni. Kolejnemu śmiałkowi udało się dopiero  14 lat później – i znów był to Francuz, Emmanuel Coindre. Tym razem jednak wyprawa trwała krócej – 130 dni (dokładnie 130 dni i półtorej godziny).
Więcej o wyprawie i wywiad z Romualdem Koperskim: Byka za rogi i przez ocean.
21 kwietnia 2013 w Gdyni nadał imię swojej łodzi: Pianist’a. Jednym z powodów takiej właśnie nazwy jest zapewne fakt, że do Romualda Koperskiego należy Rekord Guinessa w nieprzerwanej grze na fortepianie (103 godziny i 8 sekund).

{youtube}pBAVTcVxuKQ{/youtube}

Przemysław WitasikSiłą własnych mięśni przez tysiące kilometrów. Kajakami, pontonami i w canoe. Historia polskich spływów potężnymi syberyjskimi rzekami.

Więcej…

romuald koperskiHuragan? Na pewno się zdarzy. Ale przede wszystkim liczy się psychika - wywiad z Romualdem Koperskim.

Więcej…

agulhas w crown bayDo tej wyprawy nie można się przygotować psychicznie – specjalnie dla Forum Extremum sir Ranulph Fiennes.

Więcej…

pianista-koperskiŁódź Romualda Koperskiego jest holowana przez japońską straż przybrzeżną. Wioślarz jest bezpieczny i zdrowy.

Więcej…

Pianista Romuald KoperskiRomuald Koperski podjął decyzję o przerwaniu wioślarskiego rejsu przez Pacyfik. Teraz próbuje dopłynąć do wybrzeży Japonii.

Więcej…

Romuald Koperski na PianiścieNawigator wyprawy Romualda Koperskiego rekomenduje przerwanie rejsu ze względu na pogodę. Decyzja należy do wioślarza.

Więcej…

Sarah Outen PacyfikSarah Outen 82 dni na Pacyfiku. Pomyślny wiatr jej sprzyja, jednak nadal przed nią dwie trzecie drogi do Ameryki.

Więcej…

Romuald koperski pianistaRomuald Koperski już 11 dni wiosłuje na Oceanie Spokojnym. Po upałach nadeszły burze. Łódź płynie na zachód.

Więcej…

romuald koperski na starcie w choshiRomuald Koperski wyruszył w wiosłowy rejs przez Ocean Spokojny. To pierwsza polska próba pokonania oceanu łodzią wiosłową.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe