wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wyprawy polarne

MlaePierwszy w historii trawers Arktyki z Rosji do Kanady przez Biegun Północny. Dwa miesiące, 2632 kilometry walki.

Więcej…

mlae do kanadyWczoraj pozostało tylko 38 kilometrów do wyspy Ward Hunt. Prawdopodobnie dziś lub jutro Rosjanie dojadą do Kanady.

Więcej…

kanady mlae ward huntRosjanie mają do przejechania mniej niż 300 kilometrów do wybrzeży Kanady. Pokonali już ponad 2300 kilometrów.

Więcej…

ellesmere'a wyspa

Woły piżmowe, wilki, niedźwiedzie i zające polarne. Wyprawa na Wyspie Ellesmere'a przeszła około 170 kilometrów.

Więcej…

MLAE na biegunie 2013Rosyjska wyprawa samochodowa dotarła do Bieguna Północnego. Po raz drugi w historii. Jadą dalej do Kanady.

Więcej…

Spitsbergen zachód słońcaTrójka Norwegów zrezygnowała z planowanego trawersu Spitsbergenu. Zamiast na południe, wyruszyli na północ.

Więcej…

bajkał zimąClare O’ Leary i Mike O’ Shea skończyli pierwszy etap podróży - przeszli z południa na północ przez zamarznięty Bajkał.

Więcej…

lis wyspa ellesmere'aCzterech polarników przemierzających kanadyjską Arktykę wciąż spotyka dużo zwierząt. Niektóre ze spotkań są zaskakujące.

Więcej…

chata spitsbergenPo czterech tygodniach wędrówki na nartach trzech Norwegów dotarło do Verlegenhuken - na północny skraj Spitsbergenu.

Więcej…

longyearbyenTrójka Norwegów jest już trzy tygodnie w drodze na północny skraj Spitsbergenu. Zostało im zaledwie kilka dni marszu do celu.

Więcej…

miraż the coldest journeyBrytyjska wyprawa zmierza w kierunku Bieguna Południowego. Ciężkie warunki co kilka dni zatrzymują polarników.

Więcej…

przyczepy w morzu MLAERosyjska wyprawa samochodowa przez Biegun Północny do Kanady minęła 84 równoleżnik. W ostatnich dniach dobre tempo.

Więcej…

start the coldest journeyBrytyjczycy juz prawie tydzień jadą na południe. Na razie - znaną trasą, którą pokonali już dwa razy. Pogoda sprzyja.

Więcej…

the coldest journeyBrytyjczycy na Antarktydzie bardzo wolno przemieszczają się karawaną na południe. Trudny teren, kłopoty ze sprzętem.

Więcej…

the coldest yourneyWyprawa trawersująca Antarktydę zimą ma problemy techniczne i najwyraźniej zrezygnowała z pierwotnych założeń.

Więcej…

po morzu białymTrzech Polaków z Trójmiasta, którzy łącznie mają 181 lat, pokonało 300 kilometrów po zamarzniętym Morzu Białym.

Więcej…

lodowo

Czteroosobowa wyprawa chce uczcić dokonania norweskiego polarnika i przejść ponad 1000 kilometrów na Wyspie Ellesmere'a.

Więcej…

vanmijenm fiord svalbardNorwegowie wyruszyli na wyprawę przez Spitsbergen. Już drugiego dnia mieli bliskie spotkanie z niedźwiedziem polarnym.

Więcej…

Krzysztof Dowgiałło, Jan Faściszewski, Krzysztof PaulTrzech Polaków wyruszyło we wtorek do północnej Rosji. Chcą przejść blisko 300 kilometrów po zamarzniętym morzu.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe