wtorek, 07 kwietnia 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Góry

grań szczytowa broad peakUczestnicy wyprawy na Broad Peak przedstawili w szczegółach przebieg ataku szczytowego w dniach 5-6 marca 2013.

Więcej…

mackiewicz tomaszTomasz Mackiewicz w wywiadzie dla Forum Extremum opowiada o wyprawie na Nanga Parbat i swoim samotnym rajdzie.

Więcej…

broad peak 2013 przełęczBerbeka, Bielecki, Małek i Kowalski ze szczytu schodzili oddzielnie. Co działo się przez ostatnią dobę na Broad Peak.

Więcej…

obóz 4 Broad peak 2011Drugi dzień ataku szczytowego zimowej wyprawy na Broad Peak. Polacy doszli do czwórki. W nocy ruszą na szczyt.

Więcej…

w bazie polska zimowa wyprawa broad peak 2013Prognozy pogody zmieniają się jak w kalejdoskopie. Może Broad Peak uda się zaatakować 4 marca, a może dopiero około 11 marca.

Więcej…

Broad Peak w słońcuMaciej Berbeka i Tomasz Kowalski przerwali atak i zawrócili z powodu wiatru. Cała czwórka himalaistów schodzi do bazy.

Więcej…

Artur małek w drodze do c2Adam Bielecki i Artur Małek wyruszyli z bazy w kierunku szczytu. W poniedziałek pogoda ma dać szansę na atak.

Więcej…

Broad Peak and Broad Peak MiddleKrzysztof Wielicki: Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego można uznać za zmarłych. Wyprawa zakończona, powrót do Polski.

Więcej…

przełecz 7900 broad peak

Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka po nocy spędzonej na wysokości 7900 m n.p.m. zaginęli. Małek i Hayyat czekają w czwórce.

Więcej…

atak szczytowy broad peakKrótka informacja od wyprawy pod Broad Peak. Rozpoczyna się atak szczytowy. Do góry ruszyło czterech Polaków.

Więcej…

tomasz kowalski atak szczytowy broad peakNie szczelina, ale wiatr i zmęczenie zatrzymały naszych himalaistów na Broad Peak. Przeczytaj relację Tomasza Kowalskiego.

Więcej…

obóz 3 broad peak 2013Adam Bielecki i Artur Małek nie przeszli szczeliny lodowcowej. Obóz szturmowy próbują zakładać Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski.

Więcej…

Tomasz mackiewicz rajd nanga parbat 7400Wszystkie zespoły działające pod Nanga Parbat zrezygnowały z prób zdobycia góry tej zimy. Najwyżej zaszli Polacy.

Więcej…

polska zimowa wyprawa broad peak 2013 schemat drogi

Kalendarium polskiej zimowej wyprawy na Broad Peak i wynikające z niego pytania dotyczące przebiegu akcji górskiej.

Więcej…

szczyt broad peakMaciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek po ponad 12-godzinnej wspinaczce na szczycie.

Więcej…

BP schematmZałamanie pogody hamuje wyprawę na Broad Peak. Okno pogodowe i szanse na atak są we wtorek, 5 marca

Więcej…

joel wischnewskiOd 10 dni Joel Wischnewski wspinający się solo na Nanga Parbat nie dał znaku życia. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Więcej…

Broad Peak schemat drogi polska zimowa wyprawa broad peak 2013Adam Bielecki i Artur Małek po dwóch dniach wspinaczki w złej pogodzie dotarli z bazy do obozu 3. Jutro chcą założyć obóz 4.

Więcej…

mackiewicz tomaszTomasz Mackiewicz dotarł na wysokość około 7400 m n.p.m. i zawrócił. Dziś dotarł bezpiecznie do bazy.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe