wtorek, 07 kwietnia 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Góry

dhaulagiriSześcioro polskich himalaistów wyruszyło wczoraj do ataku szczytowego na Dhaulagiri. Prognoza pogody dobra.

Więcej…

gory-zachomAleksiej Bołotow, który wraz z Denisem Urubko miał poprowadzić nową drogę na Evereście zginął dziś podczas wspinaczki.

Więcej…

do trójki dhaulagiri 2013Prawie wszyscy Polacy są w obozie drugim i przygotowują się, by jutro poręczować do obozu 3 na 7400 m n.p.m.

Więcej…

everstSzerpowie i Europejczycy wzajemnie się przeprosili i podpisali porozumienie o współpracy w przyszłości.

Więcej…

dhaulagiri Polska wyprawa na Dhaulagiri wznowiła akcję górską. Jutro wyjście całego zespołu w kierunku obozu drugiego.

Więcej…

obóz 1 dhaulagiri 2012Uczestnicy polskiej wyprawy na Dhaulagiri założyli obóz 1. na 5800 i zrobili rekonesans na 6200. Teraz odpoczywają w bazie.

Więcej…

makalu Kinga Baranowska wraz z Rafałem Fronią będą próbować wejść na piąty pod względem wysokości ośmiotysięcznik.

Więcej…

ponad dwójką DhaulagiriPolscy wspinacze dotarli do wysokości 7000 m n.p.m. i zeszli do bazy. Marcin Miotk i Jacek Żebracki wycofali się z wyprawy.

Więcej…

do jedynki dhaulagiriMimo poszukiwań, przez Agnieszkę Bielecką i Jerzego Natkańskiego, obozu drugiego nie udało się odnaleźć.

Więcej…

aNa stokach najwyższej góry świata doszło do rękoczynu. Koniec wyprawy Ueli Stecka i Simone Moro po bójce z Szerpami.

Więcej…

everestPod Mt. Everest zła pogoda zatrzymuje w bazie. Baranowska i Fronia do bazy pod Makalu dotarli wczoraj.

Więcej…

  agnieszka bielecka   andrzej czok   darek załuski   dhaulagiri   jacek żyłka żebracki   jerzy kukuczka   jerzy natkański   kurt diemberger   ludwik wilczyński   marcin miotkPolska wyprawa na Dhaulagiri już prowadzi akcję górską. Jutro lub pojutrze, jeśli pogoda pozwoli, założą obóz 1.

Więcej…

everest baza chińskaDwa mocne zespoły będą próbować wytyczyć tej wiosny nowe drogi na południowo-zachodniej ścianie Everestu.

Więcej…

góryPolski zespół na Makalu dziś założył obóz na 7450 m n.p.m. Denis Urubko i Aleksiej Bołotow pod Everestem szykują się do ataku.

Więcej…

dhaulagiri droga do obozu drugiegoCzłonkowie polskiej wyprawy na Dhaulagiri już myślą o atakowaniu szczytu. Na razie pogoda na to nie pozwoli.

Więcej…

obóz 2 dhaulagiriPolska wyprawa na Dhaulagiri dotarła do miejsca obozu drugiego. Trudne warunki pogodowe pozwoliły na założenie depozytu.

Więcej…

tatry dolina gąsienicowaKinga Baranowska i Rafał Fronia w bazie Hillarego pod Makalu. Pod Everestem tłoczno i dużo szybkich "zawodników".

Więcej…


everestDenis Urubko i Aleksiej Bolotov są już zaaklimatyzowani na 7000 m n.p.m. Pojawili się w bazie pod Everestem gotowi na wspinaczkę.

Więcej…

Dhaulagiri 2013 polska wyprawa1 kwietnia z Polski wyrusza 8-osobowa wyprawa na siódmy szczyt świata – nepalski szczyt Dhaulagiri liczący 8167 m n.p.m.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe