wtorek, 07 kwietnia 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Góry

obóz 2. broad peak 2013Polacy mają obóz 3. na 7000 m n.p.m. Wszyscy, oprócz kierownika wyprawy, w ramach aklimatyzacji spędzają w nim noc.

Więcej…

tomasz mackiewiczTomasz Mackiewicz przeczekał okres złej pogody i dziś samotnie podjął wspinaczkę w kierunku szczytu. Nocuje na grani.

Więcej…

Tomasz Mackiewicz Marek Klonowski

Polacy mają obóz 3., prawdopodobnie na 6800. Obecnie są w obozie 2. Włoch i Francuzka osiągnęli 6400 i zawrócili do bazy.

Więcej…

broad peak 2013 droga do obozu 1Polska zimowa wyprawa na Broad Peak założyła obóz 1. Długie okno dobrej pogody zmusza do szybkiego działania.

Więcej…

zimowa wyprawa Broad Peak 2013 urdukasPolska zimowa wyprawa na Broad Peak dziś założyła bazę na lodowcu Godwin-Austen. W ciągu 2-3 dni rozpocznie się akcja górska

Więcej…

wyprawa broad peak w askolePolska zimowa wyprawa na Broad Peak dotarła wczoraj do Skardu. Ostatnie zakupy. Jutro wyjazd jeepami do Askole.

Więcej…

szczytmTo nie jest moja ani Marcina najtrudniejsza droga, ale myślę, że najpiękniejsza - mówi w wywiadzie Jakub Radziejowski.

Więcej…

broad peak polska zimowa wyprawy 2013Polacy dotarli na wysokość 6600, gdzie złożyli depozyt. Teraz w bazie przeczekują złą pogodę, która potrwa kilka dni.

Więcej…

zimowa wyprawa broad peak 2013Pomimo chorób i niedomagań niektórych uczestników, polska zimowa wyprawa na Broad Peak założyła obóz 2.

Więcej…

Marek Klonowski Tomasz Mackiewicz Nanga ParbatTomasz Mackiewicz i Marek Klonowski przekroczyli 6000 m n.p.m. Pozostałe wyprawy przygotowują się do wyjścia w górę.

Więcej…

denali lonnie dupreLonnie Dupre powoli, ale konsekwentnie pnie się do góry po zboczach Mt. McKinley. Dotarł na 3250 m.n.p.m.

Więcej…

mackiewicz klonowski c2 nanga parbatTomasz Mackiewicz i Marek Klonowski założyli drugi obóz na stokach Nanga Parbat. Na górze działają trzy zespoły i solista-snowboarder.

Więcej…

broad peak zimaPolska wyprawa na Broad Peak zmierza do Askole w dolinie rzeki Braldo. W bazie będzie około 20 stycznia.

Więcej…

nanga parbat 2013Tomek Mackiewicz i Marek Klonowski szczegółowo raportują o swoich ostatnich działaniach na Nanga Parbat.

Więcej…

lonnie dupreLonnie Dupre zrezygnował z ataku szczytowego na Mt. Mckinley. Od szczytu dzieliło go niecałe 800 metrów.

Więcej…

lonnie dupre windy corner denaliLonnie Dupree już 16 dni wspina się nieprzerwanie w samotności na Mt. McKinley. Dotarł do wysokości 4328 m.n.p.m.

Więcej…

nanga parbat 2013Tomasz Mackiewicz z bazy pod Nanga Parbat wyjaśnia, jaką drogę pokonuje zespół - wspinamy się jednak drogą Schella.

Więcej…

lonnie dupre mckinleyLonnie Dupre, amerykański polarnik, rozpoczął wyprawę na Mt. McKinley. Jako pierwszy człowiek chce solowo zdobyć go zimą.

Więcej…

tomasz mackiewicz marek klonowski wigili latobah 2012

Tomasz Mackiewicz i Marek Klonowski osiągnęli wysokość 5500 m n.p.m. Zrezygnowali ze wspinania drogą Schella.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe