niedziela, 09 sierpnia 2020

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

idecFrancuski żeglarz Francis Joyon chce pobić rekord w samotnym przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego z zachodu na wschód.

Więcej…

dhaulagiri droga do obozu drugiegoCzłonkowie polskiej wyprawy na Dhaulagiri już myślą o atakowaniu szczytu. Na razie pogoda na to nie pozwoli.

Więcej…

everstSzerpowie i Europejczycy wzajemnie się przeprosili i podpisali porozumienie o współpracy w przyszłości.

Więcej…

obóz 2 dhaulagiriPolska wyprawa na Dhaulagiri dotarła do miejsca obozu drugiego. Trudne warunki pogodowe pozwoliły na założenie depozytu.

Więcej…

lis wyspa ellesmere'aCzterech polarników przemierzających kanadyjską Arktykę wciąż spotyka dużo zwierząt. Niektóre ze spotkań są zaskakujące.

Więcej…

skwarek atlantykSzymon Kuczyński po przepłynięciu Atlantyku na 5-metrowym jachcie znów płynie przez ocean. W trudniejszych warunkach.

Więcej…

freya4mPokonanie kolumbijskiej rzeki Rio Magdalena okazało się trudniejsze dla Hoffmeister niż opłynięcie Przylądka Horn.

Więcej…

koniuchow Rosjanie, Fiodor Koniuchow i Wiktor Simonow, oraz dwanaście psów przemierzają Arktykę – z bieguna na południe Grenlandii.

Więcej…

aNa stokach najwyższej góry świata doszło do rękoczynu. Koniec wyprawy Ueli Stecka i Simone Moro po bójce z Szerpami.

Więcej…

sarah outen wypływa z JaponiiSarah Outen wyruszyła w wiosłowy rejs przez Ocean Spokojny – z Japonii do Ameryki Północnej. Nie obyło się bez kłopotów.

Więcej…

dhaulagiri Polska wyprawa na Dhaulagiri wznowiła akcję górską. Jutro wyjście całego zespołu w kierunku obozu drugiego.

Więcej…

kanady mlae ward huntRosjanie mają do przejechania mniej niż 300 kilometrów do wybrzeży Kanady. Pokonali już ponad 2300 kilometrów.

Więcej…

chata spitsbergenPo czterech tygodniach wędrówki na nartach trzech Norwegów dotarło do Verlegenhuken - na północny skraj Spitsbergenu.

Więcej…

MlaePierwszy w historii trawers Arktyki z Rosji do Kanady przez Biegun Północny. Dwa miesiące, 2632 kilometry walki.

Więcej…

mlae do kanadyWczoraj pozostało tylko 38 kilometrów do wyspy Ward Hunt. Prawdopodobnie dziś lub jutro Rosjanie dojadą do Kanady.

Więcej…

sarah outenJutro o godzinie 9 czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce) Sarah Outen rozpocznie wyprawę przez Pacyfik na łodzi wiosłowej.

Więcej…

the coldest journeyBrytyjczycy na Antarktydzie bardzo wolno przemieszczają się karawaną na południe. Trudny teren, kłopoty ze sprzętem.

Więcej…

everestPod Mt. Everest zła pogoda zatrzymuje w bazie. Baranowska i Fronia do bazy pod Makalu dotarli wczoraj.

Więcej…

romuald Koperski na pianiścieDziś Romuald Koperski nadał imię łodzi wiosłowej, którą zamierza przepłynąć Ocean Spokojny. Zobacz film.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe