środa, 03 marca 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

himalajeGrzegorz Michałek pobił rekord różnicy wysokości, a Monika Witkowska weszła na najwyższy szczyt świata.

Więcej…

koniuchow ellesmereFiodor Koniuchow i Wiktor Simonow doszli z Bieguna Północnego do Kanady. Rosjanom taki wyczyn udał się po raz pierwszy.

Więcej…

piotr kuryłoPiotr Kuryło wraz z towarzyszem zamierza przejechać rowerem z Lizbony do Władywostoku. 15 tysięcy kilometrów w 100 dni.

Więcej…

sarah2mKolejne dni na oceanie i ponad 1300 kilometrów do przodu. Sarah Outen wiosłuje samotnie z Japonii do Ameryki.

Więcej…

ponad dwójką DhaulagiriPolscy wspinacze dotarli do wysokości 7000 m n.p.m. i zeszli do bazy. Marcin Miotk i Jacek Żebracki wycofali się z wyprawy.

Więcej…

Sarah OutenBrytyjka, Sarah Outen, dopływa do miejsca, z którego rok wcześniej została ewakuowana, a jej poprzednia łódź zaginęła.

Więcej…

zachód słońca antarktydaBrytyjska wyprawa, przemierzająca Antarktydę podczas nocy polarnej, niemal stoi w miejscu. Szczeliny skutecznie hamują.

Więcej…

dhaulagiri kopuła szczytowaAtak szczytowy nie powiódł się. Zejście do bazy i koniec wyprawy. Na Makalu Baranowska i Fronia idą do góry.

Więcej…

dhaulagiriSześcioro polskich himalaistów wyruszyło wczoraj do ataku szczytowego na Dhaulagiri. Prognoza pogody dobra.

Więcej…

gory-zachomAleksiej Bołotow, który wraz z Denisem Urubko miał poprowadzić nową drogę na Evereście zginął dziś podczas wspinaczki.

Więcej…

ekspedycja mlae 70 dni trwała odyseja dwóch samochodów trawersujących Arktykę. Wczoraj rosyjska wyprawa dojechała do celu.

Więcej…

do trójki dhaulagiri 2013Prawie wszyscy Polacy są w obozie drugim i przygotowują się, by jutro poręczować do obozu 3 na 7400 m n.p.m.

Więcej…

do jedynki dhaulagiriMimo poszukiwań, przez Agnieszkę Bielecką i Jerzego Natkańskiego, obozu drugiego nie udało się odnaleźć.

Więcej…

makaluPolscy himalaiści Kinga Baranowska i Rafał Fronia, tak jak wspinacze na Dhaulagiri, ruszyli w kierunku szczytu Makalu.

Więcej…

nar1mCzterosoobowa załoga wyruszyła na północny Atlantyk. Może się uda pierwszy w historii wioślarski rejs z Norwegii na Islandię.

Więcej…

ellesmere'a wyprawaCzwórka polarników dotarła na północ Wyspy Ellesmere'a. Odnaleźli miejsce, w którym 111 lat temu obozował Otto Sverdrup.

Więcej…

góryPolski zespół na Makalu dziś założył obóz na 7450 m n.p.m. Denis Urubko i Aleksiej Bołotow pod Everestem szykują się do ataku.

Więcej…

setka Lilla myPara żeglarzy, własnoręcznie zrobiony jacht ze sklejki. Setka po samotnych regatach przez Atlantyk wraca przez ocean do Europy.

Więcej…

freya5mPrzez 475 dni Freya Hoffmeister pokonała ponad 15 300 kilometrów wzdłuż Ameryki Południowej. Teraz czas na przerwę.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe