piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Odpoczynek w Kampali

walking 6 d
Levison Wood udziela wywiadu dochodząc do Kampali (fot. www.walkthenile.com)

 

Podróżnik Levison Wood, idący pieszo od źródła do ujścia Nilu, zrobił kilkudniową przerwę w Kampali. Był to czas na odpoczynek i przygotowania do kolejnego etapu trasy. Do tej pory, wraz z przewodnikiem Bostonem, przeszli ponad 1000 kilometrów w trzech krajach: Rwandzie, Tanzanii i Ugandzie.

W ostatnich dniach Brytyjczyk udzielił kilku wywiadów, w których opowiadał o swoim projekcie pierwszego przejścia wzdłuż Nilu. Dość niecodziennymi wydarzeniami dla podróżnika były nagranie o nim piosenki przez miejscowych raperów.

Posłuchaj piosenki o Levisonie Woodzie

 

Podróżnik miał okazje również odbyć sparing na ringu z niewidomym bokserem. Na koniec słynna ugandyjska szamanka Mama Fina, odprawiła na Levisonie Woodzie rytuał dający siłę na dalszą drogę.

W Kampali spotkał się też z wysokim komisarzem Wielkiej Brytanii w Ugandzie - Alison Blackburne. Odwiedził także rodzinę Bostona mieszkającą w Kampali.


Zobacz materiał o projekcie Walking The Nile, przygotowany przez NTV Uganda:


W poniedziałek 27 stycznia, Levison i Boston wyruszyli z Kampali dalej na wschód do ujścia Nilu z Jeziora Wiktorii. W dwa dni doszli do celu - miejscowości Jinja (pokonali 86 kilometrów). Teraz podróżnicy zmierzają na północ z biegiem Nilu Wiktorii około 130 kilometrów, aż do jeziora Kioga.

By zostać pierwszym człowiekiem, który przeszedł pieszo wzdłuż Nilu, Wood musi pokonać jeszcze ponad 5000 kilometrów. W najbliższy piątek, 7 lutego, będzie można uczestniczyć w czacie z Brytyjczykiem na Twitterze.

 

O wyprawie "Walking The Nile" możesz przeczytać także w artykułach:
Marsz wzdłuż Nilu
Z biegiem Nilu
Źródło Nilu
Wizyta w Kigali
Wood w Ugandzie
Równik przekroczony

 

autor: Jakub Czajkowski

 

 

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe