piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Artykuły z tagiem: wioślarstwo oceaniczne

Romuald Koperski zamierza w czerwcu 2013 roku rozpocząć próbę samotnego przepłynięcia łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego. Start w miejscowości Choshi w Japoni. Koniec rejsu – u brzegów Ameryki Północnej. Ponad 10 000 kilometrów.
Dotychczas próbowało tej sztuki kilkunastu samotnych wioślarzy, ale dokonało jej zaledwie dwóch ludzi. W 1991 roku Francuz Gerard d’Aboville wiosłował przez 134 dni. Kolejnemu śmiałkowi udało się dopiero  14 lat później – i znów był to Francuz, Emmanuel Coindre. Tym razem jednak wyprawa trwała krócej – 130 dni (dokładnie 130 dni i półtorej godziny).
Więcej o wyprawie i wywiad z Romualdem Koperskim: Byka za rogi i przez ocean.
21 kwietnia 2013 w Gdyni nadał imię swojej łodzi: Pianist’a. Jednym z powodów takiej właśnie nazwy jest zapewne fakt, że do Romualda Koperskiego należy Rekord Guinessa w nieprzerwanej grze na fortepianie (103 godziny i 8 sekund).

{youtube}pBAVTcVxuKQ{/youtube}

koniuchow finishRosjanin Fiodor Koniuchow przepłynął Pacyfik łodzią wiosłową. Z Chile do Australii. Jako pierwszy człowiek, w rekordowym czasie!

Więcej…

sarah 10 mSarah Outen wraz z Justine Curgenven wiosłują w kierunku Alaski. Brytyjka niedługo dopłynie do kolejnego kontynentu.

Więcej…

sarahomPodróżująca dookoła świata Sarah Outen wraca na wodę. Kierunek Alaska. Potem przez Amerykę i Atlantyk do Londynu.

Więcej…

fiodor koniuchowFiodor Koniuchow już 103 dni wiosłuje samotnie z Chile do Australii. Przed nim drugie tyle. "Moja łódź jest celą mnicha".

Więcej…

sarah outenZdobyta wiedza i doświadczenie są jak dwie strony medalu. Mam więcej pewności siebie, lecz i więcej obaw - mówi Sarah Outen.

Więcej…

romuald koperskiHuragan? Na pewno się zdarzy. Ale przede wszystkim liczy się psychika - wywiad z Romualdem Koperskim.

Więcej…

locuraDwóch Brytyjczyków zwycięża Talisker Whisky Atlantic Challenge. Przepłynięcie Atlantyku zajęło im 41 dni.

Więcej…

fiodor koniuchowRosjanin Fiodor Koniuchow ponownie wyruszył w rejs łodzią wiosłową. Przed nim Ocean Spokojny – z Chile do Australii.

Więcej…

koniuchow Rosjanie, Fiodor Koniuchow i Wiktor Simonow, oraz dwanaście psów przemierzają Arktykę – z bieguna na południe Grenlandii.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe