piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Avalon w Port Charles

wiosła na Atlantyku
Łódź Patricka Favre i Juliena Bahaina (fot. materiały prasowe)

Ośmioosobowa załoga w składzie Leven Brown, Calum McNicol, Benno Rawlinson, Tim Spiteri, James Cowan, Peter Fleck, Livar Nysted i Jan Öner dotarła do Port Charles na Barbadosie 22 lutego o godzinie 3:51 (czasu lokalnego).

Wystartowali z Gran Canarii 17 stycznia. Pokonanie oceanu zajęło im 35 dni, 12 godzin i 41 minut. Nie udało im się pokonać rekordu, który należy do 6-osobowej ekipy i został ustanowiony w 2011 roku. Wtedy łódź Sara G pokonała Atlantyk w 32 dni. Za to prześcignęli łódź Titan, której 6-osobowa załoga dopłynęła do tego samego portu na Barbadosie we wtorek 19 lutego. Różnica czasu między obiema łodziami, po pokonaniu około 4500 kilometrów, wynosi równo godzinę i pięćdziesiąt minut.

Francuzi, Patrick Favre i Julien Bahain, są coraz bliżej archipelagu Małych Antyli, do brzegu Martyniki planują dobić 26 lutego.

Załoga OAR Northwest minęła 36 południk i ze średnią prędkością 2,53 węzła płynie w kierunku Florydy.

Charlie Pitcher donosi, że pogoda na oceanie się ustabilizowała, ma tylny wiatr i bardzo dobre warunki. Zbliża się do połowy drogi między Wyspami Kanaryjskimi a Barbadosem.

Więcej o zmaganiach wioślarzy na Atlantyku możesz przeczytać:
Wiosła na Atlantyku
Porażka na Atlantyku
Titan dopłynął

autor: Jakub Czajkowski

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe