piątek, 14 maja 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Zmiana rozkładu

freya5d
Biwak na plaży kolumbijskiego wybrzeża (fot. www.freyahoffmeister.com)


Freya Hoffmeister dotarła w ostatnich dniach do granicy kolumbijsko-wenezuelskiej. Karaibski odcinek okazał się jednak trudniejszy niż zakładała. Od Kanału Panamskiego kajakarka zmuszona była robić więcej przerw na odpoczynek oraz oczekując na okna pogodowe. Główną przyczyną był silny wiatr, pod który w ostatnich tygodniach płynęła kajakarka. Mimo wiosłowania przeciętnie ponad 9 godzin dziennie, płynęła wolniej niż wzdłuż wybrzeża pacyficznego. 3 maja osiągnęła najbardziej na północ wysunięty punkt kontynentu – Przylądek Gallinas.

Rozpoczynając projekt okrążenia kajakiem Ameryki Południowej, Niemka zakładała, że w maju 2013 roku dotrze do Geortgetown w Gujanie. Podróż jednak zweryfikowała plany.

Hoffmeister podjęła decyzję o zrobieniu przerwy i powrocie do Europy. Kontynuację swojego samotnego opływania południowoamerykańskiego kontynentu rozpocznie w połowie sierpnia z granicy wenezuelskiej i będzie starała się dopłynąć jak najdalej do kolejnej przerwy - w grudniu.

Następnie, około 10 stycznia 2014 roku, wróci ponownie do Ameryki i będzie płynąć do maja. Wtedy nastąpi prawdopodobnie kolejna dłuższa przerwa i kajakarka powróci na wodę w sierpniu, mająć nadzieję ukończyć cały projekt przed grudniem 2014 roku. Oznacza to, że nie uda jej się zamknąć pętli dookoła Ameryki Południowej dokładnie w 50. te urodziny, czyli 10 maja przyszłego roku.

 

 

autor: Jakub Czajkowski

 

 

Drukuj PDF

Książki sportowe i wojskowe