wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Woda

freya2mPrzed Freją Hoffmeister ostatni odcinek wyprawy kajakowej wokół Ameryki Południowej, z Georgetown do Buenos Aires.

Więcej…

locuraDwóch Brytyjczyków zwycięża Talisker Whisky Atlantic Challenge. Przepłynięcie Atlantyku zajęło im 41 dni.

Więcej…

talisker whisky atlantic challengeFiodor Koniuchow przerywa wyprawę. Aleksander Doba już w połowie. Wyścig łodzi wiosłowych przez Atlantyk trwa.

Więcej…

Yvan Bourgnon Yvan Bourgnon nie tylko przepłynął Atlantyk na sportowym katamaranie, ale na dodatek pobił rekord szybkości.

Więcej…

Yvan BourgnonKatamaran leżał na boku. Na szczęście byłem przywiązany – szwajcarski żeglarz samotnie zmaga się z Atlantykiem.

Więcej…

freya7mFreya Hoffmeister opłynęła kajakiem dwie trzecie Ameryki Południowej. W styczniu wróci na ostatni etap wyprawy.

Więcej…

Aleksander Doba wypływa z LizbonyAleksander Doba od miesiąca wiosłuje na Atlantyku. Minął właśnie Wyspy Kanaryjskie. Przed nim trzy miesiące wiosłowania.

Więcej…

fiodor koniuchowRosjanin Fiodor Koniuchow ponownie wyruszył w rejs łodzią wiosłową. Przed nim Ocean Spokojny – z Chile do Australii.

Więcej…

konuchow fiodor ocean spokojnyFiodor Koniuchow wyruszył w solowy wioślarskie rejs z Chile do Australii przez Pacyfik. Przed nim 7 miesięcy wiosłowania.

Więcej…

olek doba– Olek po raz pierwszy użył podczas tego rejsu słowa „ciężko” – o ostatniej nocy na Atlantyku mówi Andrzej Armiński koordynator rejsu.

Więcej…

YvanBourgnon-agadirmYvan Bourgnon próbuje opłynąć kulę ziemską na maleńkim sportowym katamaranie – bez kabiny, sypiając po 10 minut!

Więcej…

maciej tarasinMaciej Tarasin rozpoczął rafting kolumbijską rzeką Tunia. Prawdopodobnie nie spłynął nią żaden biały człowiek.

Więcej…

Aleksander DobaAleksander Doba, pierwszy człowiek, który kajakiem przepłynął Atlantyk, znów wyrusza na ocean. Na ten sam ocean.

Więcej…

nissos delosPrzez kilka dni nie było wiadomo, co z Aleksandrem Dobą. Telefon satelitarny nie odpowiadał, a kajakarz wysłał sygnał „help”.

Więcej…

maciej tarasin rio tuniaMaciej Tarasin spłynął na pontonie 500 kilometrów po kolumbijskich rzekach. San Jargo prawdopodobnie jako pierwszy.

Więcej…

talisker atalantic challengeDziś z Wysp Kanaryjskich wystartowało szesnaście łodzi wiosłowych. Przed nimi ponad 5500 kilometrów ścigania się.

Więcej…

Maciej Tarasin nahanni Maciej Tarasin spłynął trudnym kanionem na Rio Tunia. Przed nim wyzwanie wyprawy – przemarsz przez las.

Więcej…

fiodor koniuchowRosjanin Fiodor Koniuchow chce samotnie przewiosłować z Ameryki Południowej do Australii. Nikt tego jeszcze nie dokonał.

Więcej…

sarah9mPo 150 samotnych dniach na oceanie Brytyjka Sarah Outen szczęśliwie dopłynęła do brzegu aleuckiej wyspy Adak.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe