wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

Piotr Kuryło WładywostokPiotr Kuryło zakończył swoją podróż z Lizbony na wschodni kraniec Azji, do Władywostoku. Przejechał 15028 kilometrów.

Więcej…

freya6mFreya Hoffmeister wróciła do Ameryki Południowej. Będzie kontynuować swoją kajakową wyprawę dookoła kontynentu.

Więcej…

BabushkaDwóch Francuzów próbuje dotrzeć katamaranem „Babushka” na Biegun Północny. Przekroczyli 80 równoleżnik.

Więcej…

sarah7mDziś mija 108. dzień od wypłynięcia Sarah Outen z Choshi na Ocean Spokojny. Brytyjka walczy z samotnością - zaręczyła się.

Więcej…

arctic joule2mDwie kilkumetrowe łodzie wiosłowe są już miesiąc na legendarnym arktycznym szlaku Przejścia Północno-Zachodniego

Więcej…

Otwór wejściowy jaskinie MartelaJaskinia Krubera jest najgłębszą jaskinią świata. Właśnie wyruszyła wyprawa, która zamierza ją jeszcze pogłębić.

Więcej…

szczyt karola marksaTrzech wspinaczy chce dokonać pierwszego polskiego wejścia na liczący 6726 m n.p.m. szczyt Karola Marksa w Pamirze.

Więcej…

luk4mPolacy rozpoczęli ostatni etap wielkiej karpackiej przygody biegowo-kajakowej. Dzisiaj ruszyli z Bieszczadów w kierunku Zakopanego.

Więcej…

Port DiksonZałoga Lady Dana 44 zamierza opłynąć wokół Bieguna Północnego. Ale na razie jacht tkwi "zamurowany" lodem na północy Rosji.

Więcej…

babushka w lodach arktykiMinął miesiąc zmagań dwóch Francuzów, którzy chcą przepłynąć jachtem przez Biegun Północny. Łapią każdą otwartą wodę.

Więcej…

bieg przez gobiRay Zahab biegł w trudnych warunkach po 60 kilometrów przez 34 dni. Ostatnie 230 kilometrów szedł non-stop.

Więcej…

jacht barlavento IIDwie załogi dotarły do miejsc w Arktyce, do których wcześniej nigdy nie dopłynął jacht pod polską banderą.

Więcej…

pianista-koperskiŁódź Romualda Koperskiego jest holowana przez japońską straż przybrzeżną. Wioślarz jest bezpieczny i zdrowy.

Więcej…

arctic joule3mDwie łodzie wiosłowe wciąż zmagają się z wodami kanadyjskiej Arktyki. Do celu wciąż pozostało wiele kilometrów.

Więcej…

luk3mTrzech Polaków przeszło już ponad 1300 kilometrów łukiem Karpat. Teraz wędrują szczytami Karpat Wschodnich.

Więcej…

luk2mTrzech Polaków spłynęło Dunaj i znów ruszyło w góry. Przed nimi jeszcze ponad tysiąc kilometrów przez Karpaty.

Więcej…

nobodys riverSpływ, a raczej podróż wzdłuż Amuru, dobiegła końca po prawie dwóch miesiącach. Kajakarkom nie udało się pokonać rzeki siłą mięśni.

Więcej…

piotr kuryło praniePiotr Kuryło i Tomasz Kwiatkowski są przed Nowosybirskiem. Na licznikach ich rowerów jest już ponad 8800 kilometrów.

Więcej…

luk1mWystartowali z Nowego Targu. Przebiegną 2 tysiące kilometrów i przepłyną tysiąc. Wrócą po prawie 60. dniach do Zakopanego.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe