wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

pustynia gobi jakub czajkowskiWkrótce start biegu przez najbardziej na północ wysuniętą pustynię świata. Przed dwoma śmiałkami 2300 kilometrów.

Więcej…

ostar 13Doby dzielą żeglarzy od finiszu. Na czele Włoch, tuż za nim Franzuc. Kpt. Joanna Pajkowska na 5. Pozycji i ma szanse na 3. Lokatę.

Więcej…

fiodor koniuchowFiodor Koniuchow i Wiktor Simonow dotarli z Bieguna Północnego do Kanady. Rezygnują z trawersu Grenlandii.

Więcej…

Aleksandra DzikWłaśnie rozpoczyna się wyprawa na Nanga Parbat kierowana przez Polkę, Aleksandrę Dzik. Karawana wyprawy zmierza do bazy.

Więcej…

branec IVMinął tydzień regat samotników OSTAR 2013. Pogoda sprawia, że nie bez powodu regaty uznawane są za nadzwyczaj trudne.

Więcej…

Walery Rozow Everest60. rocznica pierwszego wejścia na Mt. Everest obfituje w wyczyny na górze gór. To między innymi najwyższy skok BASE.

Więcej…

sarah3mSarah Outen okrążająca świat rowerem, kajakiem i łodzią wiosłową płynie już 32. dzień z Japonii do Ameryki.

Więcej…

góryArtur Hajzer i Marcin Kaczkan chcą zdobyć Gaszerbrumy I i II. Być może uda im się dokonać trawersu tych szczytów.

Więcej…

nar3mIslandczycy kontynuują wioślarską wyprawę z Norwegii na Islandię. Dziś ponownie wyruszyli w morze wzdłuż brzegów Norwegii.

Więcej…

trimaran iddecFrancis Joyon przymierzający się do pobicia rekordu w samotnej żegludze przez Atlantyk z zachodu na wschód czeka na wiatr.

Więcej…

góryPomimo dotychczasowych niepowodzeń letnich polskich wypraw na ośmiotysięczniki w tym roku, są szanse na polskie wejścia.

Więcej…

lilla my na azorach5-metrowy jachcik z parą Polaków po 34 dniach żeglowania przez Atlantyk zawitał na Azory. Nie obyło się bez przygód.

Więcej…

ostarDzisiaj o godzinie 12.00 czasu UTC w Plymouth odbył się start do atlantyckich regat samotników OSTAR.

Więcej…

sarah4m42. samotne dni na Pacyfiku i przeciwny wiatr. Sarah Outen się nie poddaje. Romuald Koperski za tydzień wyrusza na ten sam szlak.

Więcej…

mathieau bonnier przejście północno-zachodnieLegendarny morski szlak, Przejście Północno-Zachodnie, jeszcze nigdy nie został pokonany przy użyciu wioseł. To może się zmienić.

Więcej…

wyspra ellesmere'a kopiec peary'egoCzteroosobowy zespół polarników zakończył dwumiesięczną wyprawę przez Wyspę Ellesmere’a. Przeszli blisko 950 kilometrów.

Więcej…

Piotr Kuryło lizbonaWłaśnie teraz, o godzinie 12 czasu polskiego, Piotr Kuryło wraz z Tomaszem Kwiatkowskim startuje z Lizbony do Władywostoku.

Więcej…

nar2mCzterej islandzcy wioślarze jako pierwsi próbują przepłynąć z Norwegii na Islandię. Szykują się do skoku przez morze.

Więcej…

góryKindze Baranowskiej i Rafałowi Froni nie udał się atak szczytowy na Makalu. Zawrócili i schodzą właśnie do bazy.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe