wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

finnmark mNa północy Norwegii zaczyna się słynny wyścig psich zaprzęgów. W dystansie na 500 kilometrów startuje Polak.

Więcej…

hanrykayak m

Dwaj Kanadyjczycy wpisali się w historię kajakarstwa morskiego. Przepłynęli z Brazylii na Florydę. W ciągu 7 miesięcy.

Więcej…

Tomasz Mackiewicz Marek Klonowski Nanga ParbatTomasz Mackiewicz i David Goettler schodzą ze stoków Nanga Parbat. Fatalna pogoda zdecydowała o odwrocie.

Więcej…

walking 7 m

Levison Wood zbliża się do Jeziora Alberta. Wkrótce opuści obszar Wielkich Jezior Afrykańskich. Maszeruje blisko 80 dni.

Więcej…

na-biegunPara Irlandczyków - Clare O’ Leary i Mike O’ Shea w północnej Kanadzie. Para zamierza dotrzeć o własnych siłach na Biegun Północny.

Więcej…

aleksander-doba

Aleksander Doba, który od 4,5 miesiąca płynie kajakiem przez Atlantyk, wysłał wiadomość o uszkodzonym sterze.

Więcej…

latobah nanga parbatWyprawy na Nanga Parbat ruszyły w kierunku szczytu i zawróciły. Huraganowy  wiatr zmusił wszystkich do zejścia z góry.

Więcej…

mgły forum extremumW piątek rozpoczynają się Kolosy 2013. Można spotkać uczestników wypraw pod naszym patronatem i tych, o których pisaliśmy.

Więcej…

tomasz-mackiewiczadTomasz Mackiewicz i David Goettler dotarli na około 7000 m n.p.m. Stanął obóz IV. We dwóch spróbują zaatakować szczyt.

Więcej…

Aleksander-DobaAleksander Doba pomimo uszkodzonego steru, wciąż próbuje samodzielnie ukończyć kajakową wyprawę przez Atlantyk.

Więcej…

freya9mMija 600 dni odkąd Freya Hoffmeister rozpoczęła opływanie kajakiem Ameryki Południowej. Przepłynęła ponad 18 tys. kilometrów.

Więcej…

Canoe (canoeing) - jedna z odmian wspolczesnego raftingu

Zapierające dech krajobrazy, adrenalina, aktywność fizyczna, rozwój umiejętności. Oto co daje rafting.

Więcej…

Ben Saunders Tarka L’Herpiniere 106 dni szli Brytyjczycy od wybrzeża do Bieguna Południowego i z powrotem. Sezon antarktyczny zakończony.

Więcej…

iditarod m

W 42. edycji wyścigu psich zaprzęgów Iditarod wystartowało 69 maszerów. Trasa przecina Alaskę z południa na północ.

Więcej…

Aleksander Doba Piotr ChmielińskiPo 142. dniach kajakarskiej epopei Aleksander Doba dobił do bermudzkiego brzegu. Czy popłynie dalej? Nie wiadomo.

Więcej…

Tomek-MackiewiczPo nieudanej próbie wejścia na szczyt Nanga Parbat Polacy i włosko-niemiecka wyprawa czekają w bazie na poprawę pogody.

Więcej…

coville mThomas Coville po dwóch tygodniach zrezygnował z rejsu dookoła globu. Rekord świata wciąż w rękach Francisa Joyona.

Więcej…

yukon 2 m31. wyścig psich zaprzęgów na 1000 mil, legendarny Yukon Quest, wygrał po raz drugi z rzędu  Amerykanin Allen Moore

Więcej…

noszak-wikipediamPolska zimowa wyprawa na Noszak zakończona. Wspinaczom udało się dojść na 6600 m n.p.m. Nie weszli jednak na szczyt.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe