środa, 03 marca 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

Maciej Tarasin nahanni Maciej Tarasin spłynął trudnym kanionem na Rio Tunia. Przed nim wyzwanie wyprawy – przemarsz przez las.

Więcej…

liautaud antarktydaBrytyjczycy chcą sięgnąć po rekordy. Każdy na własną rękę – kto najszybszy, kto najmłodszy na biegunie.

Więcej…

maciej tarasinMaciej Tarasin rozpoczął rafting kolumbijską rzeką Tunia. Prawdopodobnie nie spłynął nią żaden biały człowiek.

Więcej…

Ben Saunders, Tarka L’HerpiniereDwóch Brytyjczyków chce przejść legendarną trasę Roberta F. Scotta na Antarktydzie. Od dwóch tygodni są w drodze.

Więcej…

bloko ukaUniwersytecki Klub Alpinistyczny w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji klub zaprasza na szczególną imprezę.

Więcej…

charles hedrich3mKolejny śmiałek próbujący w tym sezonie przepłynąć na wiosłach Przejście Północno-Zachodnie zrezygnował.

Więcej…

sarah8mSarah Outen po 124 dniach rejsu przez Pacyfik zmienia kierunek. Nie rezygnuje z próby przepłynięcia oceanu.

Więcej…

Jose granadosDwóch śmiałków chce dojechać po raz pierwszy w historii rowerami do Bieguna Południowego. W tym samym czasie, ale oddzielnie.

Więcej…

coldes journeyBrytyjska wyprawa, która zamierzała przetrawersować Antarktydę podczas nocy, wróciła na wybrzeże. Trzy miesiące stali w miejscu.

Więcej…

OFFTRAVELmMarzysz o wymagającej wyprawie? W dniach 15-17 listopada zapraszamy na Festiwal Wypraw Przygodowych Off Travel.

Więcej…

Aleksander DobaAleksander Doba, pierwszy człowiek, który kajakiem przepłynął Atlantyk, znów wyrusza na ocean. Na ten sam ocean.

Więcej…

Broad Peak schemat drogiPolski Związek Alpinizmu opublikował raport dotyczący pierwszego polskiego zimowego wejścia na Broad Peak w Karakorum.

Więcej…

babushka katamaranDwóch Francuzów, którzy na katamaranie próbowali pokonać Ocean Arktyczny, zdecydowało o przerwaniu podróży.

Więcej…

freya7mFreya Hoffmeister opłynęła kajakiem dwie trzecie Ameryki Południowej. W styczniu wróci na ostatni etap wyprawy.

Więcej…

fiodor koniuchowRosjanin Fiodor Koniuchow chce samotnie przewiosłować z Ameryki Południowej do Australii. Nikt tego jeszcze nie dokonał.

Więcej…

Aleksander Doba wypływa z LizbonyAleksander Doba od miesiąca wiosłuje na Atlantyku. Minął właśnie Wyspy Kanaryjskie. Przed nim trzy miesiące wiosłowania.

Więcej…

sarah9mPo 150 samotnych dniach na oceanie Brytyjka Sarah Outen szczęśliwie dopłynęła do brzegu aleuckiej wyspy Adak.

Więcej…

charleshedrich2mCzteroosobowa załoga wiosłująca przez Arktykę kończy wyprawę. Samotny wioślarz Francuz Charles Hedrich nie poddaje się.

Więcej…

luk5mTrzech Polaków przebiegło łuk Karpat. W ramach swojego wyczyny spłynęli równiez prawie 1000 kilometów Dunajem.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe