wtorek, 13 kwietnia 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

Zbigniew gutkowskiZbigniew Gutkowski na jachcie Energa jest na półmetku w wyścigu o palmę pierwszeństwa na Atlantyku. Z Francuzem łeb w łeb.

Więcej…

sarah5mWioślarka Sarah Outen zmierza dalej na wschód. Zaczyna już trzeci miesiąc na Pacyfiku. Pozostało jej jeszcze 4-5 miesięcy wiosłowania.

Więcej…

bitkam– Wszyscy, którzy planują działalność górską w Pakistanie powinni przemyśleć swoje plany – apeluje Bogusław Magrel.

Więcej…

exgobi 2mRay Zahab i Kevin Lin rozpoczęli 35-dniowy bieg przez Pustynię Gobi. Przed nimi 2300 kilometrów w piachu i upałach.

Więcej…

ostar joanna pajkowskaPrawdopodobnie dziś Joanna Pajkowska dopłynie do Nowego Jorku. Obecnie zajmuje 7. pozycję w regatach samotników.

Więcej…

piotr kuryło tomasz kwiatkowskiPiotr Kuryło i Tomasz Kwiatkowski już 18 dni w drodze, na rowerach. Jadą z Lizbony do Władywostoku. Wczoraj dotarli do Niemiec.

Więcej…

idec joyonFrancis Joyon w ekspresowym tempie zmierza w kierunku Europy. Być może pobije rekord samotnej żeglugi przez Atlantyk.

Więcej…

gutek1mPolski żeglarz podejmuje próbę pobicia rekordu w samotnym przepłynięciu Atlantyku z zachodu na wschód.

Więcej…

lilla my w sztormie5-metrowa „Lilla My” jest już w Europie. To najmniejszy polski jacht, który przepłynął Atlantyk w obie strony.

Więcej…

romuald koperski w choshiRomuald Koperski w blokach startowych przed rejsem. Jest z łodzią w japońskim Choshi. Sarah Outen 58 dni na morzu.

Więcej…

lady dana 44Siedmiu Polaków wyruszyło na jachcie, by w jednym sezonie opłynąć Biegun Północny. Dotychczas udało się to tylko dwa razy.

Więcej…

nar4mRówno miesiąc od startu czwórka wioślarzy płynąca z Norwegii na Islandię jest na Orkadach. Przed nimi długi skok do celu.

Więcej…

nobodys river1mRozpoczyna się kobieca wyprawa kajakowa po Amurze – 4 dziewczyny chcą spłynąć ponad 4200 kilometrów dziką rzeką.

Więcej…

ostar1mJedenastu spośród trzynastu żeglarzy uczestniczących w regatach OSTAR jest już na mecie w Newport. Polacy na dobrych pozycjach.

Więcej…

piotr kuryłoPiotr Kuryło i Tomasz Kwiatkowski wjechali już do Polski. Jutro można ich spotkać na jednej z bydgoskich uczelni.

Więcej…

evvem10 osób zastrzelonych pod Nanga Parbat. Atak terrorystyczny w rejonie pełnym himalaistów. Polacy bezpieczni.

Więcej…

niepowodzenie trawers antarktydy zimą Brytyjska wyprawa, która chciała przetrawersować Antarktydę zimą, przerwała pochód na południe. W miejscu spędzą pół roku.

Więcej…

francis joyonFrancis Joyon przepłynął Atlantyk z zachodu na wschód w 5 dni i niecałe trzy godziny. Pobił poprzedni rekord o 16 godzin.

Więcej…

Broad PeakW niedzielę wyrusza wyprawa na Broad Peak. Jadą w Karakorum po ciała Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe