środa, 03 marca 2021

BANER JAKUCJA 980X200

Wiadomości

paszka Paweł DunajPogoda zgoniła Polaków ze stoków Nanga Parbat. Wczoraj udało nam się przeprowadzić wywiad z Pawłem Dunajem.

Więcej…

walking 6 mLevison Wood po kilkudniowej przerwie w Kampali ruszył dalej. Do przejścia ma jeszcze 5000 kilometrów.

Więcej…

nanga parbat zima 2013 2014– Spróbujemy wejść na 7000, wykopać jamę i przeczekać załamanie pogody. Potem w stronę szczytu – mówi Tomasz Mackiewicz.

Więcej…

walking 5 mPo 45 dniach od startu wyprawy wzdłuż Nilu, Levison Wood przekroczył równik. Za nim już około 1000 kilometrów maraszu.

Więcej…

locuraDwóch Brytyjczyków zwycięża Talisker Whisky Atlantic Challenge. Przepłynięcie Atlantyku zajęło im 41 dni.

Więcej…

richard parksGeoff Wilson ukończył trawers Antarktydy. Richard Parks idąc na Biegun Południowy „wykręcił” drugi czas w historii.

Więcej…

daniele nardi broad peakWłoski alpinista Daniele Nardi zapowiada wyprawę pod Nanga Parbat tej zimy. Solowo, w stylu alpejskim, ale w lutym.

Więcej…

yukon 1 mJutro startuje najcięższy wyścig psich zaprzęgów na świecie - legendarny Yukon Quest. 1000 mil po arktycznych pustkowiach.

Więcej…

Aleksander DobaAleksander Doba 116 dni w kajaku na oceanie i 1100 kilometrów od Florydy. „Olek odbiera SMS-y, ale nie odpisuje na nie!”.

Więcej…

thomas covilleThomas Coville w nocy wyruszył w rejs wokół Ziemii. Chce pobić rekord szybkości. Musi wrócić do portu w Breście 15 marca.

Więcej…

noszak-wikipediaAleksandra Dzik i trzech innych wspinaczy chcą wejść zimą na Noszak. To od tej góry rozpoczął się zimowy himalaizm.

Więcej…

simone-moro-bazaRalf Dujmovits nie będzie atakować Nanga Parbat tej zimy. Simone Moro już w bazie. Polacy wyruszyli do góry, założyć obóz 3.

Więcej…

nangad dream 2013/14Polacy założyli obóz 2. na Nanga Parbat. Poręczówki siegają do 5800 m n.p.m. W przyszłym tygodniu ruszą do góry. Pod górą ciasno.

Więcej…

freya8mFreya Hoffmeister, która opływa kajakiem Amerykę Południową, spędziła na wyprawie blisko 600 dni. Przed nią - kilka miesięcy.

Więcej…

nanga dream 2013-14Dziś mija 60 dni od rozpoczęcia polskiej zimowej wyprawy na Nanga Parbat. Podsumowujemy dotychczasowe postępy.

Więcej…

freya2mPrzed Freją Hoffmeister ostatni odcinek wyprawy kajakowej wokół Ameryki Południowej, z Georgetown do Buenos Aires.

Więcej…

walking 4 mLevison Wood wkracza do Ugandy - trzeciego kraju na trasie pieszego przejścia wzdłuż Nilu od źródeł od ujścia.

Więcej…

fiodor koniuchowRosjanin Fiodor Koniuchow ponownie wyruszył w rejs łodzią wiosłową. Przed nim Ocean Spokojny – z Chile do Australii.

Więcej…

Geoff Wilson na biegunie południowymPierwsze wyprawy dotarły już w tym sezonie letnim do Bieguna Południowego. Dwie ambitne. Jedna – z ambicjami niewielkimi.

Więcej…

Książki sportowe i wojskowe